Blog Post

סגנונות מטבחים

No comments

מאחר והמטבח הפתוח הוא לב ליבו של הבית, חשוב להקפיד על סגנון העיצוב שלו, על מנת שזה ידבר עם שפת העיצוב הכללית של המרחב הפתוח בבית (חלל המגורים, פינת האוכל וכד'). הסגנון הנבחר למטבח יהיה, בדרך כלל, זהה לסגנון הכללי. בחירה בסגנון מנוגד לחלוטין אפשרית, אך בחירה מסוג זה מחייבת מודעות עיצובי גבוהה ויכולת להתאים ניגודים. 

להלן מספר קווים מנחים והמלצות עיצוביות כלליות המתייחסים סגנונות אלה:

 

מודרני-קלאסי – תואם את שפת העיצוב הקלאסית העכשווית ומהווה סוג של 'בטחון עיצובי'. הקו הכללי הוא של קווים ישרים ופלטת גוונים שטוחה ואחידה. מטבח כזה משראה אווירה של עכשוויות נינוחה ונעימה, לא אוונגרדית, שמשתלבת בשפת העיצוב המודרנית העכשווית, מבלי לגלוש לטרנדים סופר אופנתיים.

 

מודרני היי-טק-אורבאני – סגנון מודרני אך מעט קיצוני יותר מהמודרני הקלאסי, המשרה אווירה יותר קרה. סגנון זה משלב את סגנון ההי-טק המסורתי הקיצוני והקר, ששילב חומרים קרים כמו מתכת וזכוכית, עם סגנון הלופט האורבאני, לקבלת מראה מרוכך יותר. במסגרת סגנון זה ניתן לשלב חומרים כמו נירוסטה או ציפויים כסופים (לכיור, למוצרי החשמל, למשטח וכד'). ברזים סמי-תעשייתיים גדולים יכולים גם הם להשתלב, ביחד עם פריטים ואביזרים כמו טפט/אריחים עם דיגום גרפיטי, כתמי צבע עזים, ריצוף בטון או אריחי גרניט פורצלן דמויי בטון, תאורת ספוטים ממוקדת, מקרר בעל דלתות זכוכית שקופות ועוד. בסגנון האורבאני העכשווי ניתן לשלב גם צמחייה – דוגמת אדניות תבלינים, על מנת לשבור את המראה הקר וכחלק מתפיסת עולם אקולוגית.

מטבחי הדקל

 

כפרי קלאסי המטבח הכפרי הקלאסי שואב את מקורותיו מאזורים כפריים באירופה (טוסקנה, פרובאנס וכד') ויש לו נוכחות חמה ועוטפת. על מנת לקבל את האפקט המלא של מטבח כפרי דרוש מטבח נדיב ממדים באופן יחסי.

סגנון זה מאופיין בשילוב של אלמנטים טבעיים, כמו עץ ואבן, וצבעוניות של אדמה ותבלינים.

כפרי  סגנון שהתפתח במחוזות הכפריים , שם נטמע והפך פופולרי. לסגנון זה אמנם מראה כפרי, אך כבד הרבה פחות ומעודן יותר. זאת מאחר ונעשה שימוש נרחב בעץ צבוע בגוון שמנת בהיר, המשתלב עם פריטים מעץ הטבעי לא צבוע. דבר זה מרכך את המראה הכללי של החלל. בנוסף לגוון הבהיר (שלעתים יכול להיות גם תכלת או ירוק פסטלים), לפריטים בסגנון זה שוליים משופשפים, ליצירת מראה אותנטי. בדומה לכפרי הקלאסי, גם כאן מקובל להוסיף שולחן אוכל מרכזי וארונות/מזנונים/מדפים לתצוגה פתוחה. לסגנון זה נכון להתאים טקסטיל, טפטים, כריות ובדגום פרחוני עדין וכן לשלב פריטים כמו קופסת לחם, קופסאות פח מאוירות וכד'.

 

 

המטבח האלגנטי-מלכותי מטבח המעוצב בסגנון זה מתאים, בדרך כלל, לדירות או בתים פרטיים יוקרתיים, אשר מבקשים ליצור אווירה יוקרתית, מהודרת ואלגנטית באורח יוצא דופן.   סגנון זה מאופיין בגוונים דרמטיים של לבן ושחור בשילוב של זהב וכסף וחומרים יוקרתיים כמו אוניקס, שיש, קריסטל, עץ גושני וכו'. המטבח האפנתי הצעיר האקלקטי והטרנדי ניתן לצאת מהשגרה ולעתים אפילו באמצעים פשוטים ליצור מראה צעיר, ואפנתי, ועדכני. שימוש בצבעוניות נועזת, ארונות אקלקטיים, שימוש כיסאות בר מחומר אקרילי שקוף, שימוש בטפטים והעמדה של כלים ואביזרים מעניינים, יכולים להפוך לחגיגה של צבע וסיפור אישי. יש להיזהר כי דווקא סגנון כל כך אישי ואקלקטי זה דורש תשומת לב ורגישות עיצובים ויכולת לשלב פריטי וינטאג' ורטרו עם מוצרים וטכנולוגיות חדשניים, על מנת ליצור חלל אסתטי ומהודק מבחינה שפה עיצובית.

Chepettoסגנונות מטבחים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *